slide-co-je-chlorella1

imageblok1

slide-co-je-chlorella2

Co je Chlorella?

cojechlorella

Chlorella je zelená mikroskopická řasa, která roste ve sladké i slané vodě. Existuje již přes tři biliony let a je to zřejmě jedna z prvních a nejjednodušších forem života na naší planetě. 

Název chlorella vznikl spojením slova „chlor“, což znamená řecky zelený, a slova „ella“, což v latině znamená malý. Svojí fotosyntetickou schopností, která je několikanásobně vyšší než u jiných rostlin, produkuje přibližně 38 krát více bílkovin než sójové boby a 55 krát více než rýže. Existují více druhů chlorelly, ovšem Chlorella pyrenoidosa obsažená v našich tabletách a kosmetice je na živiny nejbohatší. V Japonsku byla dokonce zkoumána jako možný zdroj živin v období nedostatku potravin po skončení 2. světové války.

Chlorella obsahuje kompletní bílkoviny, všechny vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E, minerály (zinek a železo), esenciální mastné kyseliny, bílkoviny, nukleové kyseliny, chlorofyl a obrovské spektrum dalších účinných látek. Obsahuje tedy všechny důležité živiny, které lidské tělo potřebuje.