Bob odpovídá
Jméno: Veronika
Přidáno: 06.05.2014
Kategorie: Ostatní nemoci a problémy
Téma: Bíle skvrny na nehtech

Otázka:
Dobrý den Bobe, je mi 48 let a již delší dobu mě trápí bílé skvrnky na nehtech. Trvá to asi tak půl roku a ne a ne se toho zbavit. Beru už rok Chlorellu 3x4 tablety denně a od lékaře mám nařízeno brát 2x1 tabletu Caltrate proti odvápňování kostí (beru jen ob den). Také poslední dobou trpím na bolest páteře uprostřed zad, která odezní, ale za nějakou dobu se vrací. Pokud mi můžete alespoň v něčem poradit, budu ráda.

Odpověď:

Dobrý den Veroniko.

Bílé skvrny na nehtech nejčastěji signalizují významný úbytek vápníku v těle. Podle toho, že nehet roste zhruba tři měsíce, je dokonce možné poměrně přesně určit, v kterém období k úbytku došlo. Domnívám se, že řešení problému nespočívá pouze v doplňování vápníku. Když máte díru v nádrži, přece nebudete plánovat trasu podle sítě čerpacích stanic. Vhodnější je najít díru v nádrži a zacelit ji. Za užívání Chlorelly vás chválím. Jak je však vidět, pouhé zobání pár gramů řasy nestačí.

Na dálku nemohu určit příčinu a objevit „díru“ ve vaší nádrži. Patrně si nějakým silným jin dilatujete ledviny, které pak mají výrazně sníženou schopnost jako filtr v těle udržet potřebné minerály, mezi nimi i vápník. Zdá se, že ztráty minerálů jsou u vás vyšší než jejich příjem. Co takhle studené nohy, silná menstruace, sladkosti a šťávičky?

Budu-li mít možnost uvidět vás osobně, příčinu společně najdeme poměrně snadno.

Bob Dvořák