Bob odpovídá
Jméno: Katarína
Přidáno: 09.10.2014
Kategorie: Těhotenství a kojení
Téma: Kojení a užívání chlorelly

Otázka:
Dobrý večer pane Dvořáku, chci se poradit. Mám 2 měsíční miminko, které kojím. Mužu jíst chlorellu? (v těhotenství jsem ji vynechala, nebo brala v určitém období jen v omezeném množství) A taky bych ráda začala pít ječmen, popř. užívat spirulinu ( s tím moje tělo zkušenosti ještě nemá) Jen se potřebuji ujistit, zda to je možné vše v tomto období kojení. Děkuji moc.

Odpověď:

Dobrý den Kataríno.

Blahopřeji vám k miminku.

Chlorelly se bát nemusíte. Není to chemicky vyráběný prášek, ale zcela přírodní (i když jednobuněčná) rostlinka. Pokud potřebujete nabrat více sil a vybudovat si pevnější svaly, přidejte i Spirulina Pura. Velmi výhodné je užívat Chlorella Pura i Spirulina Pura současně, ovšem samozřejmě od každého jenom polovičku doporučované dávky. Jejich vzájemné působení na lidský organismus je výhodnější, než při odděleném užívání. Odborně tomu říkáme synergie.

Hlavně nyní nezačněte šílet a držte se běžně doporučovaných množství. V tomhle případě vůbec není pravda, že čím více, tím lépe.

Stalo se nám, že jeden mladík potřeboval být pro svou dívku supermanem, a to co nejdřív. Hrsti řas v něm ovšem nastartovaly urychlené eliminace všelijakých fujtajblíků, které do těla nepatří. Superman se mi pak ozval, že i když se cpe zelenými pilulkami od rána do večera, objevila se mu po těle vyrážka a večer nemůže usnout.

No jistě. Velmi intenzivní vylučování toxinů, kdy už střeva nestíhají, se může projevit i formou vyrážky. A proč nemohl usnout? Superman měl nadbytek energie. To pro usínání není dobrá věc. Proto říkám: nic se nemá přehánět.

Pokud nejste zimomřivá a netrpíte kožními ekzémy, nebojte se ani šťávy ze zeleného ječmene. Všichni tři „zelení doktoři“ z čisté přírody při rozumném užívání pomohou nejen vám, ale i malému broučovi.

Bob Dvořák