Bob odpovídá
Jméno: Marie
Přidáno: 06.10.2015
Kategorie: Užívání chlorelly
Téma: Jak užívat chlorellu a spirulinu?

Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je lepší užívat napřed spirulinu a pak chlorellu nebo opačně nebo jestli je to jedno. Děkuji a přeji pěkný den

Odpověď:

Dobrý den Marie.

Vaše otázka není až tak hloupá, jak by se mohlo zdát. Je lepší jíst napřed hlavní jídlo a pak polévku? Je lepší sníst napřed sladký zákusek, a pak teprve řízek?

Když bychom chtěli být velmi precizní, uvažovali bychom takto: Řasa Chlorella Pura je jistě víc jang než Spirulina Pura. Proto má silnější klesavou energii a je tedy vhodné nechat ji do žaludku a střev klesnout jako první. Po ní by následovala její věrná družka a mimochodem velmi výhodný doplněk, Spirulina Pura. Pak je vhodné něco zdravého pojíst. Jak jistě víte, u mnoha léčebných doplňků se doporučuje jejich užívání půl hodiny před jídlem, nebo hodinu po jídle.

A až nakonec, možná dokonce po malé pauzičce, bych do útrob poslal šťávu z mladého zeleného ječmene. Šťáva je jin a má tedy stoupavou energii. Ať se tedy nemusí prát s klesavým jang Chlorelly. Kdybychom to dělali opačně, našim útrobám (zvláště těm citlivějším) by se to po nějaké době nemuselo líbit.

Ze stejných důvodů se třeba jin sladkosti a jin nápoje doporučují až po jídle, které bývá více jang.

To ovšem neznamená, že se teď zahrabete do tlustých knih a budete mít trauma z toho, co teď a co potom. V praktickém životě, kdy máme neustálý boj mezi mnohem silnějšími vlivy jin a jang, toto opravdu není příliš důležité. Ale chválím vás, že umíte a chcete přemýšlet.