poradna1

poradna2

poradna3

Bob odpovídá

Jméno: Revmatoidní artritida

Kategorie: Autoimunitní nemoci

Téma: Dana

Přidáno: 08.10.2013

Dobrý den pane Dvořáku, cca 18 let mám revmatoidní artritidu, spoustu let jsem užívala kortikoidy a stále mám v těle aktivní zánět + zlatého stafylokoka. Upravila jsem před cca 4-mi měsíci stravu (nejím mléčné výrobky a vše, co obsahuje lepek, maso jen minimálně), klouby se zlepšily, podařilo se mi postupně kortikoidy úplně vysadit (když jsem to zkoušela dřív, po pár týdnech byl ze mne "ležák"), další léky na revm. atritidu beru i nadále, bolesti a zánět přetrvávají. Mohu začít užívat i u autoimun. onemocnění mladý ječmen a příp. i chlorellu a v jakých dávkách? Doporučil by jste mi něco dalšího, co se Vám v praxi osvědčilo na vyléčení zánětu? Moc děkuji, hezký den.

zobrazit více

Jméno: Pavlína

Kategorie: Autoimunitní nemoci

Téma: Autismus a chlorella

Přidáno: 02.09.2013

dobrý den, můj syn 4 roky, 22kilo, autismus. chci mu podávat chlorellu, můžete mně říct, jaké množství mu mám denně podávat a jestli nemáte nějaké zkušenosti, jak jí do dětí dostat? děkuji za informaci.

zobrazit více

Jméno: Petra

Kategorie: Autoimunitní nemoci

Téma: Problémy s dýcháním

Přidáno: 30.07.2013

Krásný sluníčkový den Bobe, ráda bych Vás požádala o radu. Dnes jsem byla na alergolog.a imunit.vyšetření z důvodu časté nemocnosti (teplota, únova, bolest v krku, bolest na hrudi), kde mi zjistili tzv. Astma bronchiale persistující v.s., s doporučením nasadit trvalou léčbu Asmanexem 400. Průdušky mají kapacitu pouze 61%. Nekouřím. Nejsem zastánce všelijakých léků, a proto se chci zeptat, zda byste mi prosím doporučil nějaké přírodní alternativy. Na Vašich stránkách jsem se dočetla o čaji z lotosu (vařím ho v případě obtíží už druhý měsíc (zhruba každý víkend), zabírá - kašel se nerozjede). Předpokládám, že lotos by měl být asi u mě na denním pořádku. Pokud budete mít pro mě jakoukoliv užitečnou radu, budu Vám velmi vděčná. Myslíte si, že mám začít inhalovat tento kortikojdní lék a k tomu kombinovat dary přírody, nebo se na farmatikum uplně vykašlat? Ještě dodám důležitou věc, byla...

zobrazit více

Jméno: Martina

Kategorie: Autoimunitní nemoci

Téma: Myelofibróza a účinky Chlorelly

Přidáno: 06.06.2013

Dobry den, chcem vas poprosit o vas nazor uzivania a ucinky Chlorelly pri PMF Primarna Myelofibroza. Mam 37 rokov, PMF mi bola potvrdena pred mesiacom. zacinam liecbu Interferonom z coho som sokovana a chcela by som sa na zmenu v mojom zivote pripravit ... Akekolvek info na temu s PMF velmi pomoze. Vopred dakujem.

zobrazit více

Jméno: Jitka

Kategorie: Autoimunitní nemoci

Téma: Pocení

Přidáno: 05.11.2012

Dobrý den.Je mi 52 let - několik let přemýšlím o tom , jak se stravovat.Zkoušela jsem různé směry- od makr. syrovou stravu....a nyní to kombunuji- dopoledne ovoce- hrozn. víno, jablka-borůvky, višně- k tomu jáhly s řasou/přes den makr. jídlo-/ někdy začínám miso polívkou nebo jí mám přes den.Ob den zelen. štˇávy. Mám tyto problémy , proto hledám,jak se jich zbavit, asi něco dělám špatně.Tak 5 let mám plísně- ploska nohy, nehty. V podpaží a třísle zvětš. uzlinu, poslední půl rok silné pocení- zřejmě k přechodu spojená se silnými návaly do hlavy a silné polévání horka.Nejím mléčné výrobky- ale jak se takto potím, mám silnou touhu se něčím zchladit- tak jím jogurty - bílé. Celkem hodně jablek.Zřejmě mám překyselený organismus, proto to pocení.Bylo mi zjištěno - borelie, chlamydie,paraziti Vyrobila jsem si prášek z hřebíčku, pelynku a dalších protiparazitárních bylin . Nesladím, omezila jsem...

zobrazit více