Bob odpovídá
Jméno: Jaroslava
Přidáno: 04.11.2013
Kategorie: Gynekologické problémy
Téma: Silná menstruace

Otázka:
Je mi 47 let a mám problémy s menstruací a hlavně tento měsíc.Dne 20.8.jsem měla menstruaci přesně po 29 dnech,první 3 dny je to velice silné a bolestivé,ale na to jsem už zvyklá.Trvalo to asi 4 dny a pak klid.Jenže 4.9.jsem začala znovu s menstruací a to velice silně,dnes je to šestý den a pořád krvácím silně.Vždy předtím trpím náladovostí,bolestí zad,únavou,ale navíc mám velice náročnou práci jak fyzicky,tak psychicky.Moje psychika je na bodu mrazu už delší dobu a tak mě napadá právě,zda to není jen tou psychikou,protože mi vůbec nechutná jíst,spánek mám také všelijaký a hlavně mě dokáže rozčílit každá maličkost.Je jedno jestli před ,při ,nebo po menstruaci.Četla jsem ve Vaší poradně.že mnoho žen užívá na různé gynekoligické problémy pilulky CHLORELLA,tak se Vás chci zeptat,zda by pomohly i mě,nebo jestli v mém případě je lepší navštívit spíše psychologa.Jelikož se mi blíží 50,tak mě ještě napadlo,že to může být i syndrom před menopauzou. Přeji Vám krásný den a budu se těšit na vaší odpověď.Jaroslava K.

Odpověď:

Dobrý den Jaroslavo.

Pravděpodobně se (mimo jiné) jedná o PMS, premenstruační syndrom. Opakované krvácení se mi však nelíbí. Příčinou často bývá cysta. Může být zcela neškodná, která jen dráždí a způsobuje problémy. Ale nepodceňoval bych to. Hajdy na gynekologii! Není na co čekat.

Můžete mít pravdu v tom, že příčinou je náročná práce. To by ale znamenalo, že všechny ženy, co mají náročnou práci, mají podobné problémy. Řekl bych, že vaše pracovní vytížení bude spíše přispívajícím faktorem, než skutečnou příčinou.

Je pravda, že mnoho žen užívá Chlorellu původně právě kvůli gynekologickým problémům. Ovšem nepřestaly ani po odeznění původních obtíží, protože pochopily, že řasy přinášejí mnohá další dobrodiní. Tím nechci říci, že řasy jsou zázračným lékem. To bych lhal. Ale je pravda, že řasy jsou skvělou berličkou, která vás vydatně podpoří na cestě zpět ke zdraví.

Problémy s menstruací umíme řešit přírodní cestou celkem bezpečně. Ale netroufnu si to dělat naslepo na dálku. Potřebuji vás vidět a vyšetřit osobně, abych se nezmýlil. Rozhoduje konstituce a kondice ženy a celá řada dalších hledisek. Nebojte se: pracuji neozbrojenou rukou, zcela bezbolestně a vždy jen přes volné oblečení z přírodního materiálu. Postup určený vám bude pouze pro vás, protože jiná žena s podobnými příznaky potřebuje jiný postup a ten váš by jí mohl dokonce ublížit. Proto tradiční japonští lékaři (i já, jejich učedník) vyžadují vždy osobní přístup. Je prokázáno, že staří japonští lékaři nikdy neordinovali přes internet.

Už nyní však prohlašuji, že bolestivá menstruace není normální a trpíte zcela zbytečně. Už jak vás uvidím mezi dveřmi a podáme si ruce, řeknu vám, proč. Ozvěte se mi.

Bob Dvořák