Bob odpovídá
Jméno: Ivana
Přidáno: 09.01.2014
Kategorie: Gynekologické problémy
Téma: Vaječníky, cysty

Otázka:
Dobrý den, pane Dvořáku, je mi 40 let , 4 roky se s manželem snažím otěhotnět a nedaří se nám to. Jsem po 3 IVF, neúspěšně. Po posledním IVF se mi udělala cysta na vaječníku, hrozila laparoskopie s pravděpodobným odejmutím vaječníku. Názory lékařů, zda jít nebo nejít na operaci, se neshodovaly, a proto mi můj gynekolog doporučil počkat. Sám cystu zhruba za týden neviděl, pouze zvětšený vaječník. Pozdější magnetická rezonance(letos v létě) potvrdila opět pouze zvětšený vaječník. Další cysta se již nevyskytla, ale na poslední kontrole mi gynekolog objevil myom na děloze, prý zanedbatelný. Poslední laboratoř ukázala zvýšený onkomarker CA 125 hodnota 200, před 2 měsíci to bylo 120, předtím 150, hodnoty kolísají nahoru a dolů. Podle mého gynekologa jde o nějaký zánětlivý proces v těle. Mimo to mám zvýšené hodnoty prolaktinu, beru 1x denně Parlodel. Mám pocit, že od té doby, co se snažím otěhotnět, mě stíhá jedna komplikace za druhou. Vím, že mi nenahrává ani můj věk, ale s tím nic nenadělám. Před měsícem jsem začala užívat Chlorellu a zelený ječmen, snažím se jíst zdravě, sportuji. Chtěla jsem Vás požádat o radu, vím, že po internetu to asi nepůjde, ráda se k Vám objednám, bydlím u Prahy. Děkuji za odpověď a přeji pohodové vánoční svátky. Ivana

Odpověď:

Dobrý den Ivano.

Moc rád bych vám doporučil nějaký zázračný čajíček, ale nějak na ně nevěřím.

Za Chlorellu i za zelený ječmen vás chválím. Předpokládám, že to s vámi poctivě zobe i vážený pan manžel, abyste měli silnou krev a dostatek sluníčkové energie oba dva, respektive všichni tři. Zatím děláte dírky pro vlasy, ale člověk nikdy neví…

Sami jsme se s manželkou snažili o děti 15 let, tak vím, o čem je řeč. Nějaké Shiatsu techniky, nějaké cviky a nějaké úpravy životosprávy jsem se naučil v Japonsku a pak už to šlo snadno. Teď už máme dvě VŠ studentky… a pomáháme i ostatním manželům.

Správně soudíte, že po internetu toho moc nezmůžeme.

Co mohu říci už nyní? Zánět je (jako oheň) zcela bezmocný. Nutně potřebuje palivo. Má-li palivo, hoří. Seberte mu palivo – chcípne hlady. Palivem pro naše záněty je nejčastěji cukr. Přesněji řečeno, naším základním palivem je cukr, ale máme-li ho tolik, že ho nestačíme (aktivním pohybem) pálit, tělo ho spaluje formou zánětů. Omezte konzumaci bílého rafinovaného cukru ve všech podobách a je po zánětu. Vydejte se na hory, zadýchejte si a najděte keře brusinek. Brusinky obsahují speciální fytoncidy (rostlinná antibiotika), která likvidují záněty kdekoli po těle. A nemusí to být jenom plody, nyní musí stačit i lístečky a větvičky. Kdybyste koupila sušené brusinky bez cukru, máte vyhráno.

Cestou Shiatsu bohužel cysty a myomy odstranit neumím, ale dokážu je poměrně snadno devitalizovat. Postupně se scvrkávají, zmenšují, až v těle zůstanou jako malé, klinicky němé „křížaly“. Skalpel je určitě účinnější, ale to si musí rozhodnout každý sám.