Bob odpovídá
Jméno: Jarka
Přidáno: 09.01.2014
Kategorie: Gynekologické problémy
Téma: Problémy s přechodem

Otázka:
Dobrý den p. Bobe. Chlorellu a zelený ječmen užívám pravidelně asi 9 měsíců a zbavila jsem se celoživotní zácpy,ale trápí mě pořád nadýmání,hlavně v odpoledních hodinách. Nynější problémy bych přiřadila asi k přechodu a tím prosím o radu. Je mi 50let,poslední menstruaci jsem měla v 45. Výraznějsí příznaky k přechodu jsem neměla.Před rokem a půl mě začalo bolet pravé rameno,po půl roce bolest pomalu ustoupila,teď půl roku bolí pravá kyčel - ta polevuje,ale začíná pobolívat levé rameno ( váhou to není - mám 48kg ). Asi poslední půlrok mě začaly návaly a slabší pocení,ale jen v noci. Budí mě to kolem 4 hod. a to už spím neklidně. Přes den jsem spíš zimomřivá. Častěji mě bolívá hlava - hned ráno po probuzení - v čelní oblasti. Mám kruhy pod očima - ty jsem měla vždycky ( nejsou tmavé ) - jsou, jak říká můj chlap,že by se na nich mohly houpat opice.... Občasné a dlouholeté píchání v levém boku - ráno po probuzení. Vždy mě bylo řečeno,že tam nic není,nakonec mě p.doktorka poslala na sono - játra,žlučník,slinivka,ledviny,moč.měchýř a udělala krevní testy - vše v pořádku. Šedivějí mě vlasy,mám křečové žíly - na žíly nosím podpůrné punčochy, jím pohanku - ráno začínam většinou ovesnopohankovou kaší a dávám pohanku do každé zeleninové polévky. Jinak jím všechno kromě uzenin, mléka, cukru a snažím se omezovat bílé pečivo. Piji čistou vodu asi 2l a zelené čaje. Občas si uvařím fazolky adzuki,dělám si pickles,při vaření používám hodně cibule a česneku. Kromě chlorelly a ječmene beru pokroutky anděliky čínské, meno aktiv ( ze soji ) a bylinkový čaj klimak ( dr. Popov ). Návaly se střídají ve vlnách - někdy lepší, někdy horší. Místo pokroutek anděliky jsem vyzkoušela pokroutky na posílení jin ledvin,jater a plic, ale bylo to ještě horší. Jestli by mě pomohla masáž Shiatsu, ráda bych se někam objednala, ale jsem z Brna, tak jestli mi můžete někoho doporučit. Děkuji za odpověď a váš čas. Pěkný den, Jarka.

Odpověď:

Dobrý den Jarko.

Vidím, že žijete skoro svatým životem. A vnímám, že chápete principy tradiční medicíny. Zdá se, že jídelníček máte relativně v pořádku. To zasluhuje pochvalu! Ale patrně děláte (v dobré víře) nějakou chybu. Takhle na dálku se mohu chytat jenom toho, co napíšete. Jasně vám schází ledvinové jang a/nebo přebývá ledvinové jin. Proto ty pytle pod očima a proto ta zimomřivost. Dalším přidáním ochlazujícího a expandujícího jin se stav ještě zhorší, čehož jste si už všimla.

Víte, že jsem spoluautorem knížek Radost ze zdravých dětí a Radost z jídla? Společně s MUDr. Strnadelovou a Zerzánem jsme k nim natočili dvě jasná a praktická DVD. Po knihách (včetně DVD) se jen zaprášilo, na trhu je konečně nové a doplněné již 7. vydání. Vřele doporučuji vaší pozornosti

Kvalifikovaně a konkrétně vám pomohu až po osobním vyšetření a osobním Shiatsu. Jsem ješitný chlap a rád jsem úspěšný. Proto nerad střílím naslepo.

Chlorellu vám samozřejmě velmi schvaluji. Je malá, pevná, kompaktní, jang. Přesně takové jang potřebujete. Soudím, že místo (jangu zbavené) jin ječmenné šťávy by vám v této chvíli mnohem více prospěla kompletní jang Spirulina Pura. Ječmen ano, ale pro vás v této situaci ječmen ve formě celých ječných zrn. Celé přes noc namočené a dobře do měkka uvařené ječmenné kroupy. Zelenou šťávu nechte ostatním (záhřevným) členům rodiny, nebo se k ní vraťte, až se zbavíte svých současných problémů.

V Brně jsem kdysi (asi před dvaceti kily) několik let vedl praktické semináře Shiatsu, dokonce jsem tam učil i na Inprov. Nebude těžké si na webu nějaké kontakty najít. Za své studenty ručím.

Pokud byste se za mnou chtěla vypravit na Institut celostní medicíny do Prahy, rád vás objednám, protože lidí, se kterými lze hovořit o zdravých principech a dokonce v pojmech jin/jang a kyo/jitsu, není moc.

Bob Dvořák