Bob odpovídá
Jméno: Karel
Přidáno: 17.02.2014
Kategorie: Gynekologické problémy
Téma: Pooperační stav

Otázka:
Je mi 44 let a mám za sebou čtyři porody,dvě interupce a na operci jsem šla z důvodu častého silného krvácení a měla jsem myomy a tak se na vás s dotazem ohledně mého problému,který se týká pooperačního stavu.Podstoupila jsem laparoskopickou operaci,kdy mi byly odstraněny vejcovody,vaječníky a děloha.Po operaci mi byli předepsány léky GS Merilin,Ibalgin,který jsem z důvodu vedlejších ůčinku nepoužívala a mast Betadine a Voltaren Emulgen.Vzhledem k tomu že návaly horka střídající se s pocitem zimy byly intenzivně časté ( nškdy do hodiny i 5x) vyzkoušela jsem alternativní léčbu a to konkrétně čaj babské ucho (šalvěj lékařská) a taky Jeřáb ptačí 15 kapek 3x denně.Bohužel nenastala žádná změna a tak bych chtěla vyzkoušet Wild Yam.Můj zdravotní stav je problematický v tom,že mám od 25 let prolaps mitrální chlopně i když před operací na vyšetření v Ostravě-Vítkovicích mi řekly že nevidí žáden prolaps,jen nějakou změnu,nevím přesně jakou,dále ucpávaní cév,osteoporózu,prokázanou tetánii(dožívotní užívání Magnosolv v sáčku)osteofity,v obou prsech drobné cysty,které se musí sledovat co dva roky a vzhledem k eutuchající rýmě používám nosní sprej Olynth 0,05%.Problém po sexuální stránce nemám,který jsem před tím občas mívala.Budu velmi vděčná za jakoukoliv vaši radu,jelikož můj život je po psychické stránce velmi narušen.

Odpověď:

Dobrý den Karel.

Na tak mladý věk 44 let jste toho stihla už opravdu hodně. Ani se nedivím, že trpíte nejen tělesně, ale i psychicky. Váš zdravotní stav bych stručně popsal jako jeden velký chaos a zmatek. V anamnéze se vám to hemží různými lékařskými postupy a protichůdnými babskými radami, které zcela neprávem nazýváte alternativní léčbou. Bez osobního vyšetření a stanovení správné diagnózy nežádejte další a další „babky kořenářky“ a nějaké „šarlatány“ o rady. Po ablaci ženských orgánů můžete žít normálním životem. Není však pravda, že čím víc bylin a „alternativních zaručených rad“, tím víc zdraví. Potřebujete jednotný postup zacílený přímo na příčiny vašich obtíží. Ne jenom zastírat a překrývat jejich projevy mnoha různými prostředky.

Porucha termoregulace (návaly horka a zimy) pravděpodobně souvisí s produkcí hormonů štítné žlázy. To však neznamená, že se vrhnete na byliny a čaje na štítnou žlázu.

Každá bylina, každý čaj a každý lék (přírodní nebo chemický) má své dobré vlastnosti, které jsou vhodné jen pro určitý typ obtíží. Když budete sebelepší přírodní prostředky vzájemně plácat způsobem, jak to popisujete, rozhodíte se ještě víc. Chci říci, že váš způsob experimentování se zdravím (ještě chci vyzkoušet toto, ještě chci vyzkoušet toto…) není vhodný.

Proto: Ve svém okolí si najděte lékaře a odborníka na výživu, kterému budete důvěřovat, který má mezi lidmi „dobré jméno“. Pravděpodobně bude třeba několik osobních návštěv, než někdo opravdu přijde na kloub podstatě vašich problémů a začne je rozplétat pěkně od základu a hlavně jednotným dobře mířeným postupem. Totéž vyžaduji i já, když se podobný pacient dostane do mé ordinace.