Bob odpovídá
Jméno: Kateřina
Přidáno: 17.02.2014
Kategorie: Gynekologické problémy
Téma: Snaha o početí

Otázka:
Dobrý den pane Bobe. Můj dotaz se týká jak jinak chlorelly. S manželem se přes rok snažíme o miminko a stále se nám nedaří. Manžel se rozhodl jít za měsíc na spermiogram, já jsem podle paní doktorky v pořádku, jen po spermiogramu mám podstoupit sledování, zda probíhá ovulace. Kamarádka mi doporučila, ať začnu ihned užívat Chlorellu, která prý nemůže mé ani manželovy výsledky vyšetření pokazit. Mě osobně by zajímalo, zda může chlorella "vylepšit" funkci žlutého tělíska? Je to totiž jediná možná chybička v našem snažení, na kterou mě paní doktorka upozornila z toho důvodu, že již týden před menstruací začínám špinit. Pro jistotu mi paní doktorka nasadila hormony, díky kterým se u mně projevila dermatitida :( Hormony jsem vysadila, protože stav mé kůže byl katastrofa (loupala se mi nejen ve vlasové části, ale po celém obličeji a k tomu se přidalo akné téměř po celém těle). Po vys azení se mi kůže zlepšila, ale na posledním vyšetření už mi paní doktorka opět nabízela hormonální léčbu. Raději bych pokračovala přírodní cestou, tedy Chlorellou, myslíte, že je možné zlepšení ve všech směrech, které jsem zde vypsala?

Odpověď:

Dobrý den Kateřino.

Ach ty hormony, co? Jedny vysadíte, už vám cpou další a další. Kdyby hormony stály korunu, nikdo by vám je nenabízel.

Vaši kamarádku chválím, je chytrá a ví, co vám radí. Nejen, že vám řasy neublíží, ale jistě vám velmi pomohou přiblížit váš cíl.

S přírodní sladkovodní řasou Chlorella Pura mám v této oblasti řadu let velmi dobré výsledky. Na této mikroskopické jednobuněčné pidiřase se mi moc líbí, že geneticky vůbec nemá zakódovanou smrt. Ona prostě neumírá. Když je buňka v nejlepších letech (hned po pubertě), prostě se rozdělí na dvě nebo čtyři malé do školky. Ty, až jsou v nejlepší kondici, se zase rozdělí. Chlorela Pura je obchodní název pro Chlorella pyrenoidosa. Ta se takto vehementně a s největší radostí množí každých osm hodin. Jen považte, jak mocné rozmnožovací síly!

Neříkám, že díky řasám otěhotníte. Tvrdím však, že Chlorella Pura vám a ctěnému panu manželovi pomůže v organismu nastavit optimální podmínky. Pokud se na užívání řas vrhnete závodním tempem (jak to maminky občas dělají), může se objevit zvýšená eliminace odpadních produktů, což nemusí být zrovna příjemné. Proto doporučuji hezky pomalý pozvolný náběh, až se třeba po týdnu dostanete na doporučované dávkování 3x denně 5 maličkých tabletek.

Chlorella asi nebude mít konkrétní vliv na funkci žlutého tělíska. To by bylo moc pohádkové. Na žluté tělísko má větší vliv kvalita a vydatnost krve, ze které žije, stejně jako všechny ostatní tělesné buňky. Budete-li mít pestrou stravu s dostatkem zelených listových a naťových zelenin a jako bonus i tu Chlorellu, budete mít dostatek chlorofylu a vaše krev bude mocnou životodárnou tekutinou, jak to má být.

Neodpustím si malé dobře míněné varování. Kdybyste se náhodou rozhodla kombinovat Chlorella Pura s dalším skvělým doplňkem stravy – Spirulina Pura (což vřele doporučuji!), varuji vás. Je to takový příliv energie a vitality do orgánů malé pánve, že uděláte hodně dobře, když do svého programu zobání řas hned od začátku zařadíte také svého pana manžela. To abyste se setkala s porozuměním. Leda, že by to byl sexuální loudil. V tom případě mu o kombinaci Chlorelly a Spiruliny nic neříkejte.

Bob Dvořák